Multimediální instalace Škoda Octavia

Tato instalace je provedena ve voze Škoda Octavia II, ale lze ji provést i do většiny aktuálních modelů koncernu VW (např. Vokswagen: Jetta, Golf V a IV, Passat i CC, Touran, Sharan, Transporter, Tiguan... , Škoda: Yeti, Superb, Roomster, Fabia... Seat: Leon, Altea...)

K instalaci jsme přistupovali s ohledem na maximální zachování originálního vzhledu vozu a jeho funkcí. Snažili jsme se proto použít co nejvíc originálních komponent, tam kde existuje levnější, ale stejně kvalitní (nebo ještě lepší) náhrada, sáhli jsme i do sortimentů aftermarketových výrobců.

Sestavu jsme postavili tak, že je vše vzájemně propojeno do originálního navigačního systému Columbus (RNS 510), přes který lze všechny komponenty ovládat a to i pomocí hlasového ovládání. Systém je dále propojen s originálním multifunkčním volantem, takže základní funkce jdou volit bez toho, aniž by řidič musel sundat ruku z volantu.

Dále je možno celý systém rozdělit do dvou zón a tak při delších cestách může například řidič sledovat navigaci podkreslenou zvukem rádia a děti na zadních sedadlech sledují krtečka z DVD nebo seriál z televizního vysílání. Aby se zóny navzájem nerušily, zadní cestující poslouchají svůj program z bezdrátových sluchátek. Při parkování se obraz hlavní jednotky automaticky přepne na obraz z parkovací kamery. Současně se zobrazuje i ilustrace originální řídící jednotky parkovacích senzorů.

Originální nabigační systém Columbus (RNS 510)Základem celé instalace je koncernový navigační systém s dotykovou obrazovkou RNS 510 (Columbus). Je upraven pro hlasové ovládání ostatních komponent. Díky propojení s koncernovou Handsfree sadou 7P6 035 730 nejen můžete telefonovat přímo prostřednictvím tohoto systému ale získáte i další vstup pomocí sdíleného audia A2DP. Na fotce je zrovna vstup z digitálního televizního tuneru. Dále je možno připojit prostřednictvím TV tuneru další AV zdroj (např. Playstation)

 

8,5" stropní monitor Alpine PKG-850P, pěkně pasuje do prolisu stropnice. Diváci na zadních sedadlech si můžou vybrat mezi sledováním DVD či TV či dalšího AV vstupu nezávisle na cestujících vepředu. řada diod nad obrazovkou jsou lidským okem neviditelný infra výstup na bezdrátová  sluchátka

stropní monitor Alpine PKG-850Pstropní monitor Alpine

  

Při couvání se režim obrazovky automaticky přepne na obraz, který snímá širokoúhlá parkovací kamera umístěná nad registrační značkou vozu. Vedle je volitelně zobrazena ilustrace z koncernové řídící jednotky parkovacích senzorů. Při běžném pohledu si ji ani nevšimnete...

parkovací kameraparkovací kamera

 

Komponenty instalace: